Okolic@ Strona G³ówna Okolic@
Forum spo³eczno¶ci lokalnych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Moje wyst±pienie na Sesji Rady Miasta w dniu 29.04.2014r.
Autor Wiadomo¶æ
OsieckiBogus³aw 

Do³±czy³: 18 Pa¼ 2008
Posty: 754
Sk±d: Radziwie
Wys³any: Pon Maj 12, 2014 23:02   Moje wyst±pienie na Sesji Rady Miasta w dniu 29.04.2014r.

Tym razem do zabrania g³osu namówili mnie radni miejscy. Dziêkujê.

G³os, pro¶ba w sprawie pieniêdzy czyli bud¿etowej.

Chodzi o Park Gromadzki w Radziwiu.
W zesz³ym roku zosta³ zrealizowany pierwszy etap, zabudowa funkcjonalna. Obok typowych miejsc do rekreacji pojawi³ siê tor rowerowy i rolkowy tzw. skatepark.
Z ró¿nych wzglêdów nie funkcjonuje tak jak powinien. G³ównym powodem by³ po¶piech. Wznowienie realizacji, ponowne projektowanie, zakoñczenie 1 etapu zajê³o tylko 6 miesiêcy!
Skatepark wymaga modyfikacji a ta pieniêdzy.
Tak siê sk³ada, ¿e zosta³ wybrany wykonawca II etapu, tak± uzyska³em informacjê, czyli zazielenienia.
Tak siê te¿ sk³ada, ¿e mamy powa¿ne zastrze¿enia co do tego projektu zazielenienia. Wed³ug nas bêdzie nara¿a³ ¿ycie i zdrowie dzieci tu siê bawi±cych.
Na tego typu obiektach publicznych, przeznaczonych dla dzieci wszyscy, ze wszystkich stron winni widzieæ bawi±ce siê dzieci. Nie zawsze s± z opiekunami.
Na tego rodzaju obiektach winna byæ bardzo dobra trawa i drzewa pozbawione do pewnej wysoko¶ci ga³êzi.


Na tym obiekcie brakuje najprostszego nawodnienia.

Ze wzglêdu na to, ¿e by³ tu ¶mietnik, nale¿y te¿ szczególnie staranie wybraæ szk³a, gruz i ¶mieci co najmniej do g³êboko¶ci 20 centymetrów.

Proponujê aby pieni±dze zaoszczêdzone na nieposadzeniu zbêdnej i szkodliwej ro¶linno¶ci przeznaczyæ na dok³adne wybranie ¶mieci, zrobienie nawodnienia, wykonanie drobnych zadoleñ na wodê deszczow±, zrobienie dobrego pod³o¿a pod trawê i wysianie bardzo dobrej trawy. Drzewa do nasadzeñ znajd± siê. W P³ocku jest deficyt miejsc do zadrzewieñ.
Dziêki temu bêdziemy te¿ mieli w P³ocku oryginalny, oczekiwany przez dzieci i m³odzie¿ skatepark.

Dziêkujê.

To jest scenariusz mojego wyst±pienia, taka ¶ci±gawka.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 12