Okolic@ Strona G³ówna Okolic@
Forum spo³eczno¶ci lokalnych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zebranie mieszkañców na temat ¶mieci
Autor Wiadomo¶æ
OsieckiBogus³aw 

Do³±czy³: 18 Pa¼ 2008
Posty: 754
Sk±d: Radziwie
Wys³any: Czw Mar 21, 2013 23:02   Zebranie mieszkañców na temat ¶mieci

Dzisiaj, w Szkole Podstawowej, na sali gimnastycznej, mia³o miejsce spotkanie mieszkañców Radziwia na temat ¶mieci, a w³a¶ciwie zmiany sposobu ich zbierania i op³aty za to.
Zebranie zorganizowa³ Zarz±d Osiedla, bo Rada ju¿ od kliku miesiêcy zakoñczy³a swoj± kadencjê.
Zarz±d Osiedla te¿, w osobie Zbigniewa Nowaka, to zebranie prowadzi³.
Przybylo sporo osób, ponad 100.
Pan Zbigniew Nowak zagai³ spotkanie. Stwierdzi³, ¿e przedstawi nam stan prawny dotycz±cy zbierania ¶mieci w P³ocku. Zaproponowa³ mo¿liwo¶æ zadawania pytañ w trakcie i po jego prezentacji.
Zacz±³ od Uchwa³y Rady Miasta P³ocka. Kiedy mówi³ o ustaleniach co do metody p³atno¶ci, poczynionych po sonda¿u w¶ród mieszkañców zda³em mu pytanie: Co zrobi³a Nasza Rada
Mieszkañców aby zbadaæ nasz± opiniê, aby wypracowaæ rozwi±zanie korzystne dla Radziwia i przekazaæ Urzêdowi Miasta?
Ju¿ w trakcie zadawania pytania pan Nowak przeszkadza³ mi, zag³usza³ mnie, a pó¼niej wy³±czy³ mój mikrofon. Spotka³o siê to z ostr± reakcj± zebranych mieszkañców. Dziêkujê im za to.
To by³ moment zwrotny zebrania. Ludzie zaczêli zadawaæ pytania, na które pan Nowak nie odpowiada³ lub odpowiada³ nie w temacie. Ostatecznie stwierdzi³, ¿e pytania nale¿y zadawaæ na koñcu zebrania i zacz±³ czytaæ uchwa³ê. Zebrani mieszkañcy zaczêli zwracaæ mu g³o¶no uwagê, ¿e nie chc± s³uchaæ instrukcji JAK placiæ, ale chc± wiedzieæ DLACZEGO maj± tyle p³aciæ i jak sortowaæ ¶mieci. Ciekawe by³y wypowiedzi-pytania pani Alicji ¯ó³towskiej i pana Jana Kêpczyñskiego.
Pad³o pytanie o popió³, co z nim robiæ, bo nigdzie nie ma informacji na ten temat, a popió³ jest problemem. Pan Zbigniew Nowak stwierdzi³, ¿e popió³ nale¿y kilka dni sch³odziæ w pojemnikach, a nastêpnie wsypaæ do czarnego worka.
Im dlu¿ej trwa³o zebranie, tym bardziej zebrani dawali znaæ panu Nowakowi, ¿e mówi na tematy im znane, nie odnosz±c siê do faktycznych problemów.
G³os zabiera³ te¿ radny miejski pan Marcin Flakiewicz (PO). Broniæ pana Nowaka próbowa³y panie Urszula Malesa i Donata Sitarczyk. Daremnie.
Ludzie zaczêli opuszczaæ salê, g³o¶no wyra¿aj±c swoje oburzenie sposobem potraktowania ich przez Zarz±d Osiedla.
Spotkanie sta³o siê kompromitacj± ostatniej Rady Mieszkañców. Zobaczyli¶my jak dbano o sprawy Radziwia, a w³a¶ciwie nie dbano.

Jaki by³ rzeczywisty cel tego spotkania, zorganizowanego w PRZEDDZIEÑ wyborów nowej Rady Mieszkañców?
Dobrze, ¿e to spotkanie mia³o miejsce. Wiele osób obecnych zauwa¿a³o potrzebê zmian w sposobie dzia³ania Rady.
Zobaczymy.
CZAS NA ZMIANY

[ Dodano: Pi± Mar 22, 2013 07:24 ]
Po spotkaniu, zastanowi³em siê co siê w jego trakcie sta³o. Jakie wnioski mo¿na wysnuæ?

1. Rada Mieszkañców naszego osiedla Radziwie NIC nie zrobi³a, aby przygotowaæ nas do zmiany zasad wywo¿enia ¶mieci. To zebranie winno byæ du¿o wcze¶niej, winno byæ dobrze przygotowane i prowadzone w duchu wyja¶nienia spraw a nie robienia sobie kampanii wyborczej. Bo jak nazwaæ robienie spotkania w czwartek, kiedy w niedzielê maj± odbyæ siê wybory NOWEJ Rady Mieszkañców? Teraz winny byæ spotkania z kandydatami na radnych. Teraz winno siê informowaæ mieszkañców o wyborach, terminie, miejscu i zachêcaæ do g³osowania. A tu spotkanie na temat ¶mieci!!!
Wa¿ny, bardzo wa¿ny temat, ale w sytuacji niedzielnych wyborów nie najwa¿niejszy.

2. Rada Mieszkañców, jak wynika³o z wypowiedzi prowadz±cego spotkanie Zbigniewa Nowaka nie zrobi³a NIC aby¶my mieli najkorzystniejszy dla na system odbioru ¶mieci. Nie poinformowali nas mieszkañców o sonda¿u, który organizowa³ Urz±d Miasta w¶rod mieszkañców na temat nowych zasad wywo¿enia ¶mieci. Nale¿a³o wówczas zrobiæ analizê co jest dla mieszkañców Radziwia najlepszym rozwi±zaniem, zrobiæ zebranie, przedyskutowaæ, namówiæ do udzia³u w sonda¿u. Rada Mieszkañców ma na to pieni±dze. Chyba, ¿e wydali je wcze¶niej na pikniki. Po tym sonda¿u Urz±d Miasta podj±³ podstawowe decyzje co do systemu zbierania ¶mieci. Klamka zapad³a. Gdzie by³a wówczas nasza Rada?

3. Odnios³em wra¿enie, ¿e Rada Mieszkañców poprzedniej kadencji zachowywa³a siê w sprawie odpadów BIERNIE. Czekali. Zapatrzeni w Urz±d Miasta CZEKALI. A Urz±d Miasta, Radni Miejscy te¿ czekaj± na propozycje od nas. Tylko, ¿e takie propozycje trzeba mieæ, trzeba chcieæ i umieæ je znale¼æ. Nie zajmowaæ siê piknikami, nie ZNIECHÊCAÆ mieszkañców do wspó³dzia³ania ale ZACHÊCAÆ.

4. Odnios³em wra¿enie, ¿e Rada Mieszkañców poprzedniej kadencji, pod koniec swojego "urzêdowania" skupi³a siê na na promocji samej siebie aby wybraæ ich jeszcze raz. Tak, niew±tpliwie to potrafili robiæ. Ukaza³a siê ulotka, informuj±ca nas ile to razy siê spotkali, ile podjêli uchwa³, czego to nie zrobili. Opracowanie takiej ulotki kosztowa³o sporo czasu i pieniêdzy.
Gdyby ten czas po¶wiecili na sprawê ¶mieci w Radziwiu, mozna pomarzyæ.
Ciekaw te¿ jestem za czyje pieni±dze wydrukowali tê kolorow± ulotkê.

5. Niektorzy z cz³onków Rady Mieszkañców poprzedniej kadencji, a konkretnie pan Bogdan Banach, czyni³ mi zarzut, ¿e bêd±c te¿ cz³onkiem tamtej Rady, nie uczestniczy³em w jej pracach a teraz zabieram g³os.
Na tym spotkaniu mogli siê Pañstwo przekonaæ dlaczego przesta³em byæ aktywnym cz³onkiem Rady. Pañstwo, na tym spotkaniu, zobaczyli jak potraktowa³ mnie pan Zbigniew Nowak. Taki by³ stosunek do mnie, takie by³o traktowanie mojej osoby przez kierownictwo Rady Mieszkañców poprzedniej kadencji. Samemu ¶wiata siê nie zmieni.
Czy Pañstwo na moim miejscu zachowywali by siê inaczej?
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytañ do SQL: 12