Okolic@ Strona G³ówna Okolic@
Forum spo³eczno¶ci lokalnych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Warto siê wypowiedzieæ
Autor Wiadomo¶æ
el.ef 

Do³±czy³: 18 Gru 2008
Posty: 9
Sk±d: Radziwie
Wys³any: Wto Sty 19, 2010 12:34   Warto siê wypowiedzieæ

Wa¿na sprawa. Dotychczas Radziwie takiego planu nie posiada.

Plan.jpg
Plik ¶ci±gniêto 224 raz(y) 61,69 KB

 
 
administrator
Administrator

Do³±czy³: 09 Pa¼ 2008
Posty: 130
Sk±d: Radziwie
Wys³any: Sro Sty 20, 2010 23:43   Tre¶æ obwieszczenia ze strony www Urzêdu Miasta

OBWIESZCZENIE
PREZYDENTA MIASTA P£OCKA
O UDZIALE SPO£ECZEÑSTWA
I WY£O¯ENIU DO PUBLICZNEGO WGL¡DU
projektu Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
terenu po³o¿onego w rejonie ulic: Kolejowej, Ko¶cielnej i Dobrzykowskiej na osiedlu Radziwie w P³ocku wraz z prognoz± oddzia³ywania na ¶rodowisko

Na podstawie art. 17 pkt 10 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 ze zm.), art. 46 pkt 1 i art. 54 ust. 2 ustawy z dnia 3 pa¼dziernika 2008 roku o udostêpnianiu informacji o ¶rodowisku i jego ochronie, udziale spo³eczeñstwa w ochronie ¶rodowiska oraz o ocenach oddzia³ywania na ¶rodowisko (Dz.U. Nr 199, poz.1227 ze zm.) w ¶wietle Uchwa³y Rady Miasta P³ocka Nr 1018/LVII/06 z dnia 24 pa¼dziernika 2006 roku w sprawie przyst±pienia do sporz±dzenia Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu po³o¿onego w rejonie ulic: Kolejowej, Ko¶cielnej i Dobrzykowskiej na osiedlu Radziwie w P³ocku
zawiadamiam
o mo¿liwo¶ci udzia³u spo³eczeñstwa w strategicznej ocenie oddzia³ywania na ¶rodowisko
i wy³o¿eniu do publicznego wgl±du projektu Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu po³o¿onego w rejonie ulic: Kolejowej, Ko¶cielnej i Dobrzykowskiej na osiedlu Radziwie w P³ocku wraz z prognoz± oddzia³ywania na ¶rodowisko
od dnia 28 stycznia do dnia 26 lutego 2010 roku w siedzibie Urzêdu Miasta P³ocka w pomieszczeniach Biura Obs³ugi Klienta na parterze budynku z wej¶ciem od ul. Zduñskiej 3, na stanowisku Nr 5, w dni: poniedzia³ki, wtorki, ¶rody, pi±tki w godzinach od 9.00 do 14.00, w czwartki w godzinach od 10.00 - 17.00.

Dyskusja publiczna nad przyjêtymi w projekcie planu rozwi±zaniami odbêdzie siê w dniu 25 lutego 2010 roku w budynku Gimnazjum Nr 3 im. Jana Paw³a II, ul. Krakówka 4 w P³ocku w godzinach od 16.30 do 18.00.

Zgodnie z art. 18 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz art. 54 ust. 3 ustawy o udostêpnianiu informacji o ¶rodowisku i jego ochronie, udziale spo³eczeñstwa w ochronie ¶rodowiska oraz o ocenach oddzia³ywania na ¶rodowisko ka¿dy, kto kwestionuje ustalenia przyjête w projekcie planu miejscowego, mo¿e wnie¶æ uwagi i wnioski.

Uwagi i wnioski nale¿y sk³adaæ na pi¶mie do Prezydenta Miasta P³ocka, adres do korespondencji: plac Stary Rynek 1, 09-400 P³ock, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomo¶ci, której uwaga lub wnioski dotycz±, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 marca 2010 roku.
 
 
OsieckiBogus³aw 

Do³±czy³: 18 Pa¼ 2008
Posty: 754
Sk±d: Radziwie
Wys³any: Pi± Mar 05, 2010 00:02   By³o spotkanie na temat planu zagospodarowania

Zgodnie z obwieszczeniem Prezydenta m. P³ocka w dniu 25 lutego odby³o siê spotkanie przedstawicieli Urzêdu Miasta z mieszkañcami celem konsultacji projektu Planu Zagospodarowania czê¶ci Radziwia miêdzy ulicami: Spokojn±, Kolejow±, Cich±, Dobrzykowsk± i dalej na po³udnie. Ze strony Urzêdu przybyli: p. Krzysztof Kwiatkowski- dyrektor Wydzia³u Urbanistyki i Architektury plus trzy osoby towarzysz±ce plus projektant (nie zostali nam przedstawieni).
Mieszkañców przysz³o siedmioro.
Po niepotrzebnym wstêpie, wszyscy wiedzieli po co przyszli, pierwsza zada³a pytanie jedna z mieszkanek Radziwia. Zapyta³a o to kiedy bêdzie gaz w Radziwiu. Odpowied¼, d³uga - nie wiadomo kiedy. Im wiêcej bêdzie mieszkañców tym chêtniej firmy gazownicze wkrocz± do Radziwia - powiedzia³ p.Kwiatkowski. Powiedzia³ te¿, ¿e Radziwie jest terenem zalewowym i Miasto bardziej nastawia siê na osadnictwo w Górach i Ciechomicach.
Zapyta³a o nowe ulice wykre¶lone na planie, tak jakby pierwszy raz widzia³a projekt. Wyrazi³a te¿ troskê o budynki przy ulicy Dobrzykowskiej ze wzglêdu na TIR-y. Us³yszeli¶my, ¿e problem zniknie jak powstan± obwodnice P³ocka, na które Miasta nie staæ. W tym temacie pan Nowak zada³ pytanie, w sposób sobie w³a¶ciwy, którego p. Kwiatkowski nie bardzo zrozumia³ ale odpowiedzia³ czego z kolei p. Zb.Nowak nie zrozumia³ a my¶my kilka minut musieli s³uchaæ.
Zapyta³em czy by³y konsultacje spo³eczne przy opracowywaniu planu. Odpowied¼ by³a, ¿e tak i to dwukrotnie. Raz przy sk³adaniu wniosku o zrobieniu tego planu. Sk³adanie wniosków wstêpnych, wed³ug Urzêdu, jest konsultacj±. A druga konsultacja to w³a¶nie to spotkanie. Nastêpnie w ci±gu 14 dni mo¿na z³o¿yæ co do planu. Mo¿na te¿ wzi±æ udzia³ w
sesji Rady Miasta przy uchwalaniu planu.
Zapyta³em te¿ co zrobi³ Urz±d aby tu na sali by³o wiêcej mieszkañców?
Us³yszeli¶my od p. Kwiatkowskiego, ¿e mieszkañcy maj± obowi±zek i prawo braæ udzia³ w konsultacjach. Us³yszeli¶my te¿, ¿e nie Urz±d tworzy spo³eczeñstwo obywatelskie itd.
Zapyta³em dlaczego na pierwszy ogieñ wziêto tê czê¶æ Radziwia? Na to pytanie odpowiedzia³ p. Z. Nowak stwierdzaj±c, ¿e mieszkañcy z tej okolicy z³o¿yli w 2006 roku taki wniosek do Rady Mieszkañców a Rada przekaza³a do Urzêdu. Pan Nowak kolejny raz zachowa³ siê tak jakby reprezentowa³ Urz±d a nie mieszkañców! Mo¿e i dobrze, ¿e to on
odpowiedzia³ na moje pytanie bo plotka jego podejrzewa³a o inicjatywê z racji posiadania tu swojej dzia³ki. A tu okazuje siê, ¿e sami mieszkañcy chcieli.
Kolejne pytanie zada³ Andrzej Piekarz. Chodzi³o o zawarte w projekcie wymaganie co do nowych budowanych domków. W nowym planie zagospodarowania bêdzie "obowi±zek wykonania posadzki w nowo wznoszonych i przebudowywanych budynkach,
przeznaczonych na sta³y pobyt ludzi, na poziomie 62m n.p.m.". czyli, jak A. Piekarz zauwa¿y³, na tym terenie domek z pod³og± na poziomie ziemi, czyli bez schodków, bêdzie mo¿na wybudowaæ tylko na cmentarzu! Tylko tu rzêdna ma ok. 62m. Na pozosta³ym obszarze musi byæ fundament, nawet kilkumetrowy. Zapytali¶my sk±d takie ograniczenie, sk±d ta liczba 62? Us³yszeli¶my ma³o klarowne a wrêcz mêtne wyja¶nienia. ¯e to teren powodziowy, ¿e wytyczne takie s± od Regionalnego Urzêdu Gospodarki Wodnej ale nie jako obowi±zuj±ce, ¿e jest to woda 100-letnia (raz na 100 lat mo¿e byæ taka powód¼), ¿e to za³o¿enia projektanta dla dobra mieszkañców, ¿e przy budowie to sprawa dla architekta itd.
Obecny na spotkaniu projektant potwierdzi³, ¿e na tym terenie nie ma miejsc wy¿szych ni¿ 62m. P. Kwiatkowski stwierdzi³, ¿e rzêdna parteru nie ma nic wspólnego z rzêdn± terenu.
Pan Nowak, w czasie dyskusji stwierdzi³ w imieniu nieobecnych, ¿e s± zadowoleni.
Zapyta³em gdzie jest i czy mo¿na obejrzeæ analizê zasadno¶ci przyst±pienia do tworzenia tego planu zagospodarowania.
Zapyta³em o t³o historyczne planu. Z projektu wynika, ¿e siêgniêto tylko 100 lat wstecz, do konsekracji ko¶cio³a uwa¿aj±c go za najstarszy i najwa¿niejszy obiekt na tym terenie. Stworzono specjaln± strefê ochronn± wokó³ ko¶cio³a.
Zada³em pytanie czy nowo budowane przedszkole nie narusza za³o¿eñ planu. Pan Kwiatkowski zwróci³ mi uwagê, ¿e plan nie jest jeszcze zatwierdzony wiêc nie mo¿na tu mówiæ o ³amaniu prawa. Wynika z tego, ¿e Urz±d pospieszy³ siê z budow± przedszkola bo po uchwaleniu tego planu zagospodarowania nie móg³by tego przedszkola w tym miejscu
wybudowaæ! Urz±d "przechytrzy³" siebie i dziêki temu powstaje tu przedszkole. To po co w takim razie ta strefa ochronna skoro nie ma ju¿ w niej miejsca na cokolwiek? A przedszkole zas³oni³o ko¶ció³. Pan Kwatkowski nie chcia³ na ten temat dyskutowaæ. Wnosi³ aby nie mówiæ o przesz³o¶ci tylko o przysz³o¶ci.
Mia³em ze sob± mapê Radziwia sprzed 150 lat. Chcia³em zwróciæ uwagê na historyczne znaczenie ulicy Krakówka, na nieuwzlêdnienie tego w projekcie. Powiedzia³em co wiem o planach jakie mia³ ks. Stru¿yñski co do Krakówki. Wyrazi³em ¿al, ¿e projektant tego nie uwzglêdni³. Zamiast parku mamy gêst± zabudowê z asfaltem, na wieki.
A. Piekarz zapyta³ o to jakie ogrzewanie domków dopuszcza plan bo projektant napisa³ "indywidualne ¼ród³a ciep³a z wykorzystaniem technologii i paliw ekologicznych w tym energii elektrycznej, gazu, oleju opa³owego i innych. Czy mo¿na bêdzie opalaæ wêglem. Us³yszeli¶my od p. Kwiatkowskiego "polityczn±" odpowied¼, ¿e zastosowane piece bêd± musia³y mieæ odpowiednie atesty czyli dopuszczenia.
Spotkanie zakoñczy³o siê tu¿ przed 18-t±.
O 18-ej mia³a byæ sesja Rady Mieszkañców.
O spotkaniu w sprawie planu zagospodarowania poinformowa³ mieszkañców Prezydent w specjalnym obwieszczeniu. Obwieszczenie by³o zamieszczone w Urzêdzie Miasta i na stronie internetowej Urzêdu. Obwieszczenie zosta³o te¿ zamieszczone na tym Forum. W Urzêdzie projekt planu by³ wy³o¿ony do wgl±du. Kilka osób go obejrza³o. Zrobi³em kopiê projektu. Przed spotkaniem w Gimnazjum spotkali¶my siê w trójkê (A. Piekarz, S. Fija³kowski i ja) i zapoznali¶my siê z tre¶ci± projektu.
Rada Mieszkañców ani nie powiadomi³a mieszkañców o spotkaniu ani do udzia³u w spotkaniu nie zachêca³a ani nie wziê³a w nim oficjalnie udzia³u!
Bez komentarza.

[ Dodano: Pon Mar 15, 2010 07:25 ]
W pi±tek 12 marca z³o¿yli¶my do Urzêdu Miasta nasze uwagi i wnioski do Planu Zagospodarowania. Wybrali¶my te najistotniejsze dotycz±ce: wysoko¶ci parteru, opalania, architektury oraz historii.

S³awomir Fija³kowski P³ock, 12.03.2010r.
Bogus³aw Osiecki
Henryk Andrzej Piekarz

Prezydent Miasta P³ocka
plac Stary Rynek 1
09-400 P³ock


dot. projektu Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu po³o¿onego w rejonie ulic: Kolejowej, Ko¶cielnej i Dobrzykowskiej na osiedlu Radziwie w P³ocku wraz z prognoz± oddzia³ywania na ¶rodowisko.


UWAGI I WNIOSKI

Uwaga 1
Pkt VII ppkt 1 Tekstu uchwa³y. ...minimalna rzêdna poziomu parteru wynosi 62,00 m n.p.m.
Na obszarach przewidzianych pod zabudowê mieszkaniow± indywidualn± nigdzie, poza cmentarzem, rzêdna nie przekracza 62 m. Wszyscy planuj±cy nowe budynki zmuszeni bêd± do mniej lub bardziej wysokiego fundamentowania, co z regu³y jest kontr sensowne.
Wniosek
Obni¿yæ minimaln± rzêdn± parteru, np do wysoko¶ci 58 m n.p.m., lub nie okre¶laæ jej szczegó³owo (o ile jest to zgodne z przepisami).
Uwaga 2
Pkt VI Tekstu uchwa³y podaje parametry zabudowy. W ogóle nie odnosi siê do miejscowej tradycji. Brak wizji kulturowej. Powiela bylejako¶æ powojennego budownictwa. Domy mieszkalne by³y tu wy³±cznie dwuspadowe. Pochylenia dachów wiêksze ni¿ 40 0.
Wniosek
Nale¿y ograniczyæ chaos architektoniczny. Narzuciæ nawi±zanie do tradycyjnego na tym terenie budownictwa (sprzed 1939 roku), przy nowoczesnych materia³ach. Zachowa³o siê jeszcze kilka takich budynków! Spróbujmy nadaæ domom na tym osiedlu charakter. Potrwa to kilkadziesi±t lat ale warto.
Uwaga 3
Brak nadania ulicy Krakówka szczególnego charakteru ze wzglêdu na jej historyczne znaczenie. Do po³owy XIX wieku by³a ta g³ówna ulica, trakt z P³ocka na po³udnie do Krakowa. Obecnie prowadz± têdy szlaki turystyczne. Przy niej po³o¿ony jest zabytkowy ko¶ció³, cmentarz, szko³a.
Wniosek
Ulica winna mieæ charakter spacerowy. Tak jak obecnie Krakowskie Przedmie¶cie w Warszawie (nawet zbie¿no¶æ nazw). Takie plany mia³ ¶.p. ks. Aleksander Stru¿yñski. Pas drogowy winien byæ chroniony archeologicznie. B³êdem by³o po³o¿enie asfaltu. B³êdy nale¿y naprawiaæ.
Uwaga 4
W Tek¶cie prognozy w pkt 5.1 w czê¶ci dotycz±cej zaopatrzenia w ciep³o sugeruje siê ...indywidualne ¼ród³a ciep³a z wykorzystaniem technologii i paliw ekologicznych w tym energii elektrycznej, gazu, oleju opa³owego i innych... Nie ma nic o spalaniu wêgla!
Wniosek
Dopu¶ciæ spalanie wêgla w domowych kot³owniach.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 15