Okolic@ Strona G³ówna Okolic@
Forum spo³eczno¶ci lokalnych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
I Sesja -wybory przewodnicz±cego i zastêpcy Rady 5 listopada
Autor Wiadomo¶æ
OsieckiBogus³aw 

Do³±czy³: 18 Pa¼ 2008
Posty: 754
Sk±d: Radziwie
Wys³any: Nie Lis 16, 2008 20:32   I Sesja -wybory przewodnicz±cego i zastêpcy Rady 5 listopada

Zaproszenia na I Sesjê Rady Mieszkañców w dniu 5 listopada w Ratuszu otrzymali wszyscy cz³onkowie w poniedzia³ek 3 listopada. Zjawili siê wszyscy, pe³na piêtnastka. By³ te¿ jeden go¶æ, p.Grzegorz Bieniek.
Spotkanie rozpocz±³ przewodnicz±cy Rady Miasta P³ocka p. Tomasz Korga. Po wprowadzeniu przekaza³ prowadzenie seniorce p. Urszuli Malesie. Zaproponowa³em uchwalenie Regulaminu Obrad. Powsta³o zamieszanie uchwalaæ czy nie. Pan Nowak stwierdzi³, nie znaj±c mojej propozycji, ¿e wszystko jest w Statucie, co jest nieprawd±. Pani Malesa przeprowadzi³a g³osowanie czy uchwalaæ Regulamin czy nie. Wysz³o, ¿e nie. Gdyby¶my uchwalili Regulamin z pewno¶ci± sprawniej przebieg³oby spotkanie. Nawet nie pozwolono mi go przeczytaæ. W TMR zawsze taki uchwalamy.
Radni wybrali spo¶ród siebie Komisjê Uchwa³ i Wniosków oraz Komisjê Skrutacyjn± do liczenia g³osów.
Pani Malesa zg³osi³a kandydaturê Zbigniewa Nowaka na przewodnicz±cego Rady. Wypowiedzia³a te¿ kilka zdañ za t± kandydatur±. Wówczas ja zg³osi³em siê aby zabraæ g³os przeciw tej kandydaturze. Pani Malesa nie udzieli³a mi g³osu tylko chcia³a przeg³osowaæ czy mam prawo zabraæ g³os czy nie. Po kilku minutach przekomarzania siê czy g³osowaæ czy nie, pan Korga zasugerowa³ aby mi udzieliæ g³osu.
W po³owie wypowiadania pierwszego zdana pani Malesa przerwa³a mi twierdz±c, ¿e nie pozwoli na wypowied¼ tego typu. Zapyta³em czy chce cenzurowaæ moj± wypowied¼? Bez odpowiedzi. Znowu kilkuminutowe przekomarzanie, pozwoliæ czy nie. W pewnym momencie zabra³ g³os p. S³awomir Fija³kowski stwierdzaj±c, ¿e jestem doros³ym cz³owiekiem, wiem co mówiê i jak p. Nowak bêdzie siê czu³ obra¿ony to poda mnie do s±du. To przes±dzi³o o tym, ¿e prowadz±ca sesjê p. Malesa pozwoli³a mi dokoñczyæ wypowied¼ (patrz za³±cznik). To nie s± pytania ale przewrotne rady aby g³osowaæ za p. Nowakiem.
Nastêpnie pan Banach zg³osi³ kandydaturê Andrzeja Piekarza na przewodnicz±cego Rady. Nie by³o wypowiedzi za ani przeciw.
G³osowanie przebieg³o bardzo sprawnie. 10 osób g³osowa³o za p. Nowakiem a piêæ za p. Piekarzem. Przewodnicz±cym Rady Mieszkañców zosta³ p. Zbigniew Nowak.
Nastêpnie zg³oszono kandydaturê pani El¿biety Tyszki na zastêpcê przewodnicz±cego. Nie by³o innych kandydatur. W g³osowaniu tajnym 13 g³osów by³o za, jeden by³ przeciw i jeden wstrzyma³ siê od g³osu. Pani Tyszka zosta³a wybrana zastêpc± przewodnicz±cego Rady.
W sprawach ró¿nych pad³ wstêpnie termin kolejnego zebrania Rady w celu wyboru pozosta³ych osób funkcyjych.
Na tym I Sesjê zakoñczono.

Za³±cznik:
Forma apelu
Ci, którzy uwa¿aj±, ¿e wystarczy im kandydat wysoki, ubrany w elegancki garnitur, w okularach jak z reklamy telewizyjnej a nie interesuj± ich co konkretnego zrobi³ czy te¿ co wa¿niejsze mo¿e zrobiæ dla Radziwia, niech g³osuj± na Zbigniewa Nowaka.

Cie którzy znaj± konkretne dokonania dla Radziwia radnego pana Zbigniewa Nowaka, ci którzy bywali na sesjach Rady Miejskiej i s³yszeli jego wyst±pienia lub wyst±pienia w komisjach problemowych i s± z tego zadowoleni niech g³osuj± na niego.

Ci którzy widz±, ¿e to nie jest mój kandydat i chc± mi zrobiæ na z³o¶æ niech g³osuj± na Zbigniewa Nowaka.

Ci którzy s± przekonani, ¿e kto¶ kto mija siê z prawd± bêdzie dobrym przewodnicz±cym rady niech g³osuj± na Zbigniewa Nowaka.

Ci którzy uwa¿aj±, ¿e mo¿na innym czyniæ publicznie nieprawdziwe zarzuty i pe³niæ odpowiedzialn± funkcjê przewodnicz±cego niech g³osuj± na Zbigniewa Nowaka.

Ci którzy maj± wiedzê o tym, ¿e pan Zbigniew Nowak zna siê na inwestycjach, architekturze, historii Radziwia niech g³osuj± na niego.

Ci którzy wierz±, ¿e bêdzie na zewn±trz pilnowa³ bardziej spraw Radziwia ni¿ w³asnych niech g³osuj± na Zbigniewa Nowaka.

Ci, którym pan Nowak co¶ ju¿ za³atwi³ w Urzêdzie Miasta lub obieca³, ¿e za³atwi niech g³osuj± na niego.

Ci, którzy chc± podzia³ów w Radzie, koalicji a nie dyskusji merytorycznych niech g³osuj± na pana Zbigniewa Nowaka.

Ci, których pan Nowak namówi³ do kandydowania do Rady i czuj± siê zobowi±zani niech g³osuj± na niego.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 12