Okolic@ Strona G³ówna Okolic@
Forum spo³eczno¶ci lokalnych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Wybory przewodnicz±cego i zastêpcy Rady
Autor Wiadomo¶æ
OsieckiBogus³aw 

Do³±czy³: 18 Pa¼ 2008
Posty: 754
Sk±d: Radziwie
Wys³any: Sro Lis 05, 2008 20:24   Wybory przewodnicz±cego i zastêpcy Rady

W dniu dzisiejszym na I-ej sesji Rady Mieszkañców Osiedla "Radziwie", która odby³a siê w Ratuszu, wybrano przewodnicz±cego Rady i jego zastêpcê.
Przewodnicz±cym Rady zosta³ Nowak Zbigniew W³adys³aw. Za jego kandydatur± g³osowa³o 10 osób. Zobacz sylwetkê
Na kandydata Piekarza Henryka Andrzeja g³osowa³o 5 osób. Zobacz sylwetkê
Zastêpc± przewodnicz±cego Rady zosta³a Tyszka El¿bieta Edyta. By³a jedyn± kandydatk±. Za jej kandydatur± g³osowa³o 13 osób, jedna by³a przeciw i jedna wstrzyma³a siê od g³osu. Zobacz sylwetkê
Na sesji obecni byli wszyscy cz³onkowie Rady - 15 osób.

[ Dodano: Wto Lis 11, 2008 22:48 ]
Tradycj± sta³y siê ju¿ zebrania przedwyborcze Rady. Chodzi o to aby Rada spotka³a siê przed zebraniem wyborczym w Ratuszu, na którym bêdzie wybiera³a przewodnicz±cego Rady i jego zastêpcê w obecno¶ci przedstawiciela Rady Miejskiej. Chodzi o to aby pó¼niej na tak oficjalnym zebraniu, poza Radziwiem, nie by³o k³ótni ani dyskusji, aby kandydatury by³y ustalone wcze¶niej tu na miejscu.
Tak siê te¿ sta³o. Zebranie przedwyborcze odby³o siê w przeddzieñ wyborczego czyli 4 listopada w Gimnazjum. Telefonicznie wszystkich powiadomi³ pan Piekarz. Przysz³o 13 cz³onków Rady. Nie by³o pañ Zió³kowskiej i Tyszki.
Spotkanie zagai³a p. Malesa i g³os przekaza³a inicjatorowi p. Piekarzowi. Ten powiedzia³ o intencji spokania i zaproponowa³ szukanie kandydatur na stanowisko przewodnicz±cego Rady.
Pierwszy g³os zabra³ p. Nowak pytaj±c mnie o z³o¿ony przeze mnie protest wyborczy. Milcza³em, czekaj±c na rozwój sytuacji. Zebrali¶my siê aby typowaæ kandydatów a tu naraz o prote¶cie! Po chwili p. Nowak ponowi³ pytanie, dodaj±, ¿e martwi siê o wa¿no¶æ wyborów. Tym razem wtórowali mu p. Kopyciñski (najg³o¶niej) i pani Sitarczyk. Nadal milcza³em. Pani Malesa ponagli³a mnie pytaniem "co pan milczy"?. Wtedy odezwa³em siê, ¿e nie bardzo wiem co mam odpowiedzieæ bo ¿adnego protestu nie sk³ada³em. Zapad³a cisza a ja doda³em, ¿e gdyby ktokolwiek z³o¿y³ protest w terminie 7 dni i protest zosta³ uwzglêdniony to by¶my nie dostali zaproszeñ na zebranie wyborcze do Ratusza, a dostali¶my. Nikt mnie za ten napad nie przeprosi³.
Pani Malesa zg³osi³a kandydaturê p. Nowaka na przewodnicz±cego Rady uzasadniaj±c, ¿e bardzo na to stanowisko siê nadaje. D³ugo trwa³o poszukiwanie drugiego kandydata. W koñcu pan Banach zaproponowa³ pana Piekarza. Kandydaci powiedzieli kilka s³ów o sobie. Mieli¶my wiêc ju¿ dwóch kandydatów i przez aklamacjê postanowili¶my, ¿e wybrany przewodnicz±cy sam zaproponuje swojego zastêpcê.
W ramach dyskusji, której praktycznie nie by³o zada³em p. Nowakowi dwa pytania. Czy wie kto wyprodukowa³ czarno-bia³± ulotkê wyborcz± z herbami miasta P³ocka po obydwu stronach i list± 15 kandydatów do Rady? Czy wie kto rozprowadza³ tê ulotkê po Radziwiu? Pan Nowak na obydwa pytania odpowiedzia³ dwukrotnie, ¿e nie wie. Zebranie trwa³o oko³o jednej godziny. To, ¿e siê odby³o uwa¿am za sukces Radziwia.

[ Dodano: Wto Lis 11, 2008 22:50 ]
W czasie spotkania przedwyborczego Rady, w dniu 4 listopada, kiedy p. Nowak zapyta³ mnie, a w³a¶ciwie ¿±da³ ode mnie wyja¶nieñ co do rzekomo z³o¿onego przeze mnie protestu wyborczego, wtórowa³o mu kilka osób: p. Kopyciñski, p. Sitarczyk. Kiedy milcza³em i p. Nowak powtórzy³ swoje pytanie oni te¿ ¿±dali ode mnie wyja¶nieñ. P. Malesa za¶ ponagli³a mnie pytaniem "co pan milczy". W tym momencie zda³em sobie sprawê, ¿e musia³o doj¶æ do spotkania czê¶ci cz³onków Rady, na którym ustalono, ¿e mnie o to zapytaj±. Nikt z nich przecie¿ nie zapyta³ p. Nowaka o jaki protest chodzi, tak jakby wiedzieli. Chcieli za to us³yszeæ moje t³umaczenie siê. Kiedy powiedzia³em, ¿e ¿adnego protestu nie sk³ada³em - zapad³a cisza, nie by³o dyskusji na ten temat, nikt te¿ nie przeprosi³ mnie za ten bezprecedensowy atak, tak jaby nic siê nie sta³o. Mamy wiêc koalicjê rz±dz±c± i niestety, mówi±c delikatnie, ¼le wychowan±. Wiemy te¿ co i kto bêdzie ich g³ównym celem.
Ostatnio zmieniony przez administrator Sro Lis 05, 2008 23:09, w ca³o¶ci zmieniany 14 razy  
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 13