Okolic@ Strona G³ówna Okolic@
Forum spo³eczno¶ci lokalnych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Wigilijne spotkanie 2008
Autor Wiadomo¶æ
OsieckiBogus³aw 

Do³±czy³: 18 Pa¼ 2008
Posty: 754
Sk±d: Radziwie
Wys³any: Czw Gru 25, 2008 22:58   Wigilijne spotkanie 2008

W dniu 22 grudnia 2008 roku odby³o siê kolejne spotkanie wigilijne cz³onków Towarzystwa Mi³o¶ników Radziwia. Tym razem zachêca³a do niego bardzo Wiesia Kijek. Postanowi³em wróciæ do pierwotnych pomys³ów. Jedna tradycyjna radziwska potrawa wigilijna, ka¿dy z obecnych ma przez minutê g³os, uczymy siê starych kolêd radziwskich.
Mojej pro¶bie o przygotowanie potrawy uleg³a pani Maria Warsicka. Ona zadecydowa³a co bêdziemy jedli. Kapusta z grochem i grzybami na gor±co, pierogi z kapust± oraz na moj± pro¶bê kompot z suszu. Jak widaæ wysz³o wiêcej. Drug± osob± bez której nie mieliby¶my co je¶æ by³a pani Ewa Stawicka. Ustala³a z pani± Warsick± co mam kupiæ i sama mia³a ugotowaæ kompot.
Miejsca na spotkanie w naszym Gimnazjum u¿yczy³ pan Bogdan Zalewski. Jak siê zjawili¶my, ja i Andrzej Piekarz w szkole przed 19-±, sta³ ju¿ nakryty stó³. Bardzo dziêkujemy. Przed nami by³a ju¿ pani Wanda Go³êbiewska, znana poetka. Kilka godzin przed spotkaniem, na naszym Forum internetowym wyczyta³em, ¿e pani Go³êbiewska napisa³a nowy wiersz "Wigilia idzie przez most do Radziwia". Próbowa³em dodzwoniæ siê do niej, bez skutku, aby przynios³a ten wiersz ze sob±. Panie Warsick± i Stawick± wraz z potrawami przywióz³ Mariusz Owsik - nowy cz³onek TMR. W trakcie podgrzewania potraw zjawia³y siê kolejne osoby, pomaga³y w przygotowaniu i konwersowa³y. Przybyli na
spotkanie: S³awek Fija³kowski, El¿bieta Kania, Wiesia Kijek, Zdzis³aw Kotarski, Pawe³ £akomy, Zdzis³aw Osiêg³owski, Piotr Statkiewicz i Katarzyna ¦niegowska.
Najpierw by³a mowa Prezesa potem ka¿dy, po kolei, mia³ te¿ okazjê do wypowiedzi. Mowili¶my o sobie, o Radziwiu, o Towarzystwie. Pani Go³êbiewska próbowa³a odtworzyæ nowy wiersz wigilijny. Okaza³o siê, ¿e pan Kotarski zna³ osobi¶cie ojca pani Go³êbiewskiej a dziadek S³awka Fija³kowskiego p³ywa³ na "Traugucie" gdzie by³ on kapitanem.
Podzielili¶my siê op³atkiem nabytym u Sióstr Mi³osierdzia. Potem by³o konsumowanie znakomitej kapusty z grochem, równie smacznych pierogów i wybornego kompotu. Pani Warsicka opowiedzia³a nam trochê o dawnych czasach. Atmosfera spotkanie by³a znakomita, co zachêci³o Elê Kaniê do recytacji jej w³asnych, kapitalnych, radziwskich wierszy. Kolêd niestety nie uczyli¶my siê, bo nie przysz³a nauczycielka.
Uwa¿am, ¿e by³o to bardzo potrzebne i udane spotkanie wigilijne naszego Towarzystwa.zobacz wiersz
Ostatnio zmieniony przez administrator Pi± Gru 26, 2008 15:25, w ca³o¶ci zmieniany 3 razy  
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytañ do SQL: 13