Okolic@ Strona G³ówna Okolic@
Forum spo³eczno¶ci lokalnych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przelot i pocz±tek
Autor Wiadomo¶æ
OsieckiBogus³aw 

Do³±czy³: 18 Pa¼ 2008
Posty: 754
Sk±d: Radziwie
Wys³any: Nie Sie 24, 2014 13:11   Przelot i pocz±tek

Po 24 godzinach lotu, nareszcie dotar³am do Puerto Escondiodo.
W Mexico City, na lotnisku, musia³am dostaæ siê z terminalu 1 do 2 jak±¶ powietrzn± kolejk±. Ale uda³o mi siê.
W samolocie pozna³am Indonezyjczyka, który lecia³ do Meksyku do pracy. W ogóle ten samolot by³ odjazdowy. By³y telewizory i jedzenie. I by³ ogromny. Ten z Warszawy by³ ma³y, ale ten z Mexcio City do Puerto by³ malutki. I lotnisko te¿ maluteñkie. Du¿o mniejsze od tego w Warszawie.
W Puerto przywitali mnie Doribel i Doribel, Victorino, Juan Ramoz i dwóch innych go¶ci, których nie znam. Okaza³o siê, ¿e nie jadê do rodziny do której my¶la³am, ¿e jadê, ale do rodziców rodziny. U Doribel i Victorino i ich córeczki bêdê za 3 miesi±ce. Teraz jestem u Doribel, Juan Ramosa, Juan Julia – ich syna, brata Doribel.
Po przylocie pokazali mi swój dom. Jest super. Strasznie wysoki i ma bia³e ¶ciany. Chyba ze wzglêdu na klimat. Nie ma za du¿o ozdób ale jest spoko. Maj± te¿ basen. Mój pokój jest super. Mam ³azienkê i prysznic. W ogóle ka¿dy pokój ma ³azienkê i prysznic. Tylko ¿e nie mo¿na wyrzucaæ papieru do sedesu (wtf?).
Kiedy siê rozpakowa³am pojechali¶my na obiad do restauracji na pla¿y. Zamówili¶my jedzenie, ale oprócz tego przynie¶li naczosy, nie tortille z sosami, karmary i jakie¶ ciasteczka - podobno tak jest zawsze jak siê czeka na jedzenie. Potem dostali¶my jedzenie. Zamówi³am jakie¶ miêso, potem dowiem siê jakie, tzn. zrobi³am zdjêcie to sb przeczytacie, z cebul± i chili i guakamole. By³o pyszne ale tak du¿o, ¿e nie zjad³am. Podczas jedzenia by³ straszny wiatr i by³o pochmurno, co siê tutaj normalnie nie zdarza.
Si, dzisiaj jest s³onecznie i to bardzo ale oni nadal mówi±, ¿e jest zachmurzenie. To czekam na normaln± pogodê w takim razie. Teraz 33 stopnie. Normalka dla Polaka przecie¿. Mam wiatrak w pokoju.
Dzisiaj, 23 sierpnia, zjedli¶my ¶niadanie, albo nawet dwa jak dla mnie. Po pierwsze czekoladê rozpuszczon± w mleku (specjaln± czekoladê!!) z bu³k± (musia³am zje¶æ bo by³o mi g³upio zostawiæ). Potem jajecznicê z bekonem, fasolê i obowi±zkowo cebulê z chili. Wszystko tu jest z chili i fasol±. Dobrze, ¿e lubiê ostre jedzenie. A i jeszcze by³ sos te¿ z chili. Po ¶niadaniu Juan zabra³ mnie do miasta na targ. Mamie by siê nie spodoba³. By³o myd³o i powid³o. Macie zdjêcia. Kupili¶my lokalne owoce. Potem poszli¶my do sklepu meblowego gdzie pracuj± jego rodzice. S± w³a¶cicielami. Potem posz³am do sklepu i kupi³am jakiego¶ cukierka i batona. Po hiszpañsku rzecz jasna. Potem Doribel kupi³a mi mundurek do szko³y. Jest oble¶ny ale trzeba go nosiæ. Br±zowo-bia³a spódnica i T-shirt z logo szko³y, do tego bia³e skarpetki do kolan (wtf) i czarne baleriny. Oczywi¶cie musia³y¶my byæ w 4 sklepach bo nie by³o mojego rozmiaru (dziêki Krzysio!). Wrócili¶my do domu i gotujemy obiad- dzi¶ miêso z grilla i oczywi¶cie salsa z chili. Wszêdzie chili, miliony rodzajów. A i jad³am mango przed chwil±. I pijê duuuuuuuuuuuu¿o wody.
Ogólnie jest ok, ale w poniedzia³ek idê do szko³y. Próbowa³am wymieniæ dolarki ale nie wziê³am paszportu. Jutro wymieniê, mo¿e. Jutro idziemy do ko¶cio³a, na 12 a potem na obiad do restauracji jak w ka¿d± niedzielê, nie to co u nas zawsze schabowy na obiad.
Dobra, wiêcej na zdjêciach. !Hasta la vista!
(wstawiam tekst Oli, bo Forum jest zablokowane, dla niej te¿, ze wzglêdu na roboty - B. Osiecki)

1 Na Okêciu.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2070 raz(y) 108,32 KB

2 Ju¿ nad polsk± ziemi±.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2070 raz(y) 62,05 KB

3.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2070 raz(y) 56,16 KB

4.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2070 raz(y) 78,95 KB

5.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2070 raz(y) 52,26 KB

6 Moi gospodarze czakali na lotnisku.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2070 raz(y) 106,41 KB

7 Menu.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2070 raz(y) 89,99 KB

8 Puerto Escondiodo.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2070 raz(y) 106,04 KB

9 Wszystko z chili.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2070 raz(y) 101,08 KB

10 Na ulicy.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2070 raz(y) 109,55 KB

11 Na ulicy.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2070 raz(y) 111,18 KB

12 Na ulicy.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2070 raz(y) 105,47 KB

13 Jedzenie.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2070 raz(y) 123,74 KB

14 Owoce meksykañskie.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2070 raz(y) 102,24 KB

15 Wszystko z chili.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2070 raz(y) 91 KB

16 Tu mieszkam.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2070 raz(y) 119,21 KB

17 Z moim gospodarzem Juan Ramoz'em.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2070 raz(y) 122,94 KB

 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 31