Okolic@ Strona G³ówna Okolic@
Forum spo³eczno¶ci lokalnych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Modyfikacja skateparku (toru rowerowego, parku rolkowego)cz1
Autor Wiadomo¶æ
OsieckiBogus³aw 

Do³±czy³: 18 Pa¼ 2008
Posty: 754
Sk±d: Radziwie
Wys³any: Nie Maj 18, 2014 08:59   Modyfikacja skateparku (toru rowerowego, parku rolkowego)cz1

Powtórzê to co powiedzia³em na sesji Rady Miasta w dniu 29.04.2014:

W zesz³ym roku zosta³ zrealizowany pierwszy etap, zabudowa funkcjonalna. Obok typowych miejsc do rekreacji pojawi³ siê tor rowerowy i rolkowy tzw. skatepark.
Z ró¿nych wzglêdów nie funkcjonuje tak jak powinien. G³ównym powodem by³ po¶piech. Wznowienie realizacji, ponowne projektowanie, zakoñczenie 1 etapu zajê³o tylko 6 miesiêcy!
Skatepark wymaga modyfikacji a ta pieniêdzy.


Pierwsze zmiany ju¿ nast±pi³y. ¯wir zosta³ usuniêty z okolic toru.
By³ to problem sygnalizowany przeze mnie od 18 grudnia 2013 roku, dnia odbioru robót.
¯wir uniemo¿liwia³ bezpieczn± jazdê po torze. Uniemo¿liwia³ te¿ grê na boisku asfaltowym.
Razem z ch³opakami zmiatali¶my ten ¿wir z toru i z boiska. Mieli¶my i mamy do tego w³asny sprzêt.

Pierwsz± modyfikacjê mo¿na by³o zrobiæ za darmo. Wystarczy³o tylko chcieæ i pomy¶leæ. Wystarczy³o rozmawiaæ.
W miejscu po ¿wirze, przy torze rowerowym, by³a uk³adana kostka brukowa.
Rada Mieszkañców, bo na ni± powo³uje siê Urz±d Miasta, tê kostkê zasugerowa³a.
Moja propozycja by³a aby oprócz kostki zrobiæ wiêcej trawnika. Zosta³o to zignorowane.
Po³o¿ono kostkê z fazami, typow± dla chodników dla pieszych.
Jest to g³upota i dzia³anie na szkodê nas mieszkañców a w szczególno¶ci u¿ytkowników toru rowerowego.
Moja propozycja, przekazywana ustnie i drog± elektroniczn± do Wydzia³u Kszta³towania ¦rodowiska Urzêdu Miasta P³ocka, by³a aby przy asfaltowym torze i na dojazdach do tego toru u³o¿yæ KOSTKÊ BEZFAZOW¡. Kostka bezfazowa uk³adana jest masowo na ¶cie¿kach rowerowych. Cena kostki bezfazowej jest taka sama jak z faz±!
Gdyby Urz±d Miasta wraz z Rad± Mieszkañców u³o¿y³ tê kostkê bezfazow± we wskazanych przeze mnie miejscach to JU¯ dwa elementy do æwiczeñ sta³yby na swoich miejscach, zgodnie z projektem i nie by³y by przeszkod± na torze.
Dojazd za¶ do toru dla dzieci na rolkach by³by przyjemniejszy. Na fazach rolka podskakuje.
BEZ DODATKOWYCH KOSZTÓW.
Moja propozycja zosta³a zignorowana.

Proszê wyt³umaczyæ tej dziewczynce, dlaczego urzêdnicy skazali j± na chodzenie w rolkach po polbruku zamiast jazdy?

407.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2552 raz(y) 128,94 KB

Ostatnio zmieniony przez administrator Nie Maj 18, 2014 12:22, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy  
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytañ do SQL: 16