Okolic@ Strona G³ówna Okolic@
Forum spo³eczno¶ci lokalnych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Sprawa ¶mieci przed zazielenieniem.
Autor Wiadomo¶æ
OsieckiBogus³aw 

Do³±czy³: 18 Pa¼ 2008
Posty: 754
Sk±d: Radziwie
Wys³any: Wto Maj 13, 2014 00:10   Sprawa ¶mieci przed zazielenieniem.

Dzisiaj, jak zwykle, dokona³em przegl±du Parku. Zaczêto zwoziæ ziemiê na pod³o¿e do trawników.
Jest jedyna i ostatnia okazja aby pozbyæ siê ¶mieci z wierzchniej warstwy gruntu.
Jest ostatni moment aby zmieniæ fatalny, zagra¿aj±cy bezpieczeñstwu dzieci, projekt zazielenienia.

Poni¿ej, moja elektroniczna korespondencja z Przewodnicz±c± Rady Mieszkañców. Sprawy, tak szybko siê dziej±, dyskusji w Radzie nie ma, wiêc pozostaje korespondencja.
W za³±cznikach fotograficzna relacja z 12 maja 2014 roku.

====================
Korespondecja elektroniczna:

10.05.2014r.
Przewodnicz±ca Rady Mieszkañców

My¶my, buduj±c boiska przy ulicy Teligi, wymienili wierzchni± warstwê ziemi. Zrobi³a to firma pana Niewiadomskiego.
¦mieci by³o mniej ni¿ w Parku Gromadzkim.

W czwartek i pi±tek, pracownicy Muniserwisu zrobili to co mogli. Zagrabili dok³adnie ca³y teren, wygrzebuj±c to, na co trafili grabiami.
To nie rozwi±zuje problemu. Wystarczy pochodzic teraz po Parku i zobaczyæ po ostatnich deszczach jak to wygl±da.
ZAPRASZAM CZ£ONKÓW RADY MIESZKAÑCÓW DO OGL¡DU PARKU POD TYM K¡TEM.
Po³o¿enie kilku centymetrów dobrej ziemi na obecne pod³o¿e, mo¿na porównaæ do pudrowania.

Sprawa pod³o¿a pod trawniki, sprawa ¶mieci, jest tu w Parku, w tej chwili, najwa¿niejsza!


======================

09.05.2014r.
Przewodnicz±ca Rady Mieszkañców

No i dzieje siê na Placu Gromadzkim.

Urz±d Miasta wiedz±c o tym, ¿e ¿±dam oczyszczenia gruntu ze ¶mieci robi pozorn± robotê. W moim wyst±pieniu na sesji Rady Miasta w dniu 29.04.2014 o tym mówi³em! Pan Harabasz by³ obecny.
Pracownicy Muniserwisu wczoraj (czwartek 08.05) i dzisiaj sprz±taj± ¶mieci. Grabkami, rêkami i taczk±. To co z wierzchu. A powinno byæ zrobione solidnie, tak jak pisa³em w mailu wczoraj.

Rozk³ad ¶mieci w Parku by³ i jest nierównomierny. Najwiêcej by³o i jest ko³o p.Bieñków (tam jest teraz boisko asfaltowe) i ko³o p.Tomaszewskiego (tu jest najgorzej). S± miejsca te¿ stosunkowo czyste. Najlepiej o tym wiedz± pracownicy Muniserwisu i ja.

Rozs±dek, troska o przysz³o¶æ i specjali¶ci radz± aby w miejscach o najwiêkszej ilo¶ci ¶mieci WYMIENIÆ GÓRN¡ WARSTWÊ ziemi.

Wyczesywanie nic nie da. To s± szk³a, gruz, szmaty i popió³, którego siê nie wybierze. My¶my o ¶mieciach pisali w zastrze¿eniach (pytaniach) co do pierwszego projektu!

Tam gdzie jest stosunkowo czysto, nie ma popiolu wystarczy przeczesanie do g³êboko¶ci 20 cm.
Wtedy mo¿na po³o¿yæ podk³ad pod trawnik.
Pozostawienie ¶mieci w gruncie bêdzie skutkowa³o tym, ¿e wcze¶niej czy pó¼niej wyjd± na wierzch, jak kamienie w polu. Mo¿e tak siê staæ przy wielkich ulewach, powodzi. Bêdzie problem.

Porz±dek ze ¶mieciami nale¿y zrobiæ TERAZ i w sposób NALE¯YTY i uczciwy w stosunku do mieszkanców.

Kto¶ z mieszkañców winien kontrolowaæ dzia³ania Urzêdu Miasta w Parku a w szczególno¶ci teraz usuniêcie ¶mieci. Jak przykryj± to ziemi± to bêdzie za pó¼no!

Dobrze by by³o upubliczniæ sprawê aby mieszkañcom u¶wiadomiæ skutki wysypywania ¶mieci a szczególnie popio³u.

========================

08.05.2014r.
Przewodnicz±ca Rady Mieszkañców

(...)
Dzieje siê w tej chwili. Dotyczy to Parku Gromadzkiego.
Rada Mieszkañców, wziê³a udzia³ w ocenie Parku. Razem z Urzêdem, zadecydowali¶cie, ¿e zamiast ¿wiru, przy torze rowerowym, ma byæ u³o¿ona kostka brukowa.
To pierwsza szkoda w tym temacie. Wed³ug mnie w tym miejscu, winna byæ u³o¿ona kostka TYLKO przy torze i z boków jako ¶cie¿ki dojazdowe do toru dla rolkarzy i rowerzystów. Reszta winna byæ wype³niona trawnikiem. Kostka za¶ winna byæ u³o¿ona BEZFAZOWA, powszechnie stosowana na ¶cie¿kach rowerowych. Kostka bezfazowa kosztuje tyle samo co z faz±.
Sta³a siê, (...), rzecz szkodliwa dla Radziwia. Po pierwsze, nie przyby³o ani metra zieleni, a by³a szansa. Nowy trawnik móg³by zaj±æ 50% powierzchni po ¿wirze! Po drugie, u³o¿ono kostkê z faz±, która nie jest w³a¶ciwa dla tego miejsca. Ju¿ na sta³e, po wsze czasy. Kto to teraz zmieni! G³upie decyzje.
Moje dzia³ania w tej sprawie, (...), zbywane by³y uwagami, ¿e tak zaopiniowa³a Rada Mieszkañców i szydzeniem ze mnie, ¿e ¶miem zwracaæ uwagê.

Skatepark jest ma³o u¿ywany, wymaga modyfikacji. Sama ¶cie¿ka rowerowa jest bardzo dobra, to jest sukces. Resztê trzeba usprawniæ. Pracujê nad tym. Wiele osób, g³ównie m³odych, z ca³ego P³ocka mi w tym pomaga. Prowadzê konsultacje z producentami sprzêtu. Tego nie mo¿na by³o zrobiæ w zesz³ym roku. Nied³ugo z³o¿ê do Urzêdu Miasta projekt modyfikacji skateparku. Je¶li tego nie zrobimy to skatepark bêdzie przypomina³ molo.
Sygnalizujê od dawna Urzêdowi te moje zamierzenia. Jak do tego ma siê intensywne forsowanie przez Urz±d i Pani± fatalnego projektu zazielenienia?

Jak posadz± te drzewka i krzewy w rejonie skateparku to kto pó¼niej we¼mie na siebie odpowiedzialno¶æ za ich usuwanie aby ten skatepark funkcjonowa³ jak nale¿y? Jak to bêdzie postrzegane i kto za to zap³aci? A zmiany musz± byæ! Zrobiæ to trzeba TERAZ!

Przed realizacj± jakiegokolwiek zazielenienia musz± byæ, na ch³opski rozum, wykonane nastêpuj±ce dzia³ania:
1. Uprz±tniêcie, wybranie ¶mieci z ziemi, do g³êboko¶ci co najmniej 20 cm!!! Tu by³ ¶mietnik. Tu s± szk³a, szmaty, gruz. Jak tego teraz nie usuniemy, to pó¼niej nikt ju¿ tego nie zrobi! ¦mieci bêd± wychodzi³y na wierzch, Przy ka¿dym kopaniu pojawi± siê. Nie mo¿na tego problemu zostawiaæ tym co bêd± mieszkaæ tu po nas. Firma od zazielenienia tego nie zrobi. Przykryj± to warstewk± ziemi i zostawi±. Kto ich skontroluje, jak tylko ja siê interesujê tym placem, nikt mi nie pomaga a Pani zajmuje siê zniechêcaniem mnie to tego?
2. Modyfikacja skateparku.
3. Wykonanie nawadniania, takiego jak przy Teligi. Albo to zrobi± teraz, albo nigdy! Wszystkie normalne parki to maj±. Wodoci±g jest blisko. To nie jest drogie ani skomplikowane. Obiecali to.
4. Doprowadzenie kabla energetycznego do ¶rodka placu z przeznaczeniem na: o¶wietlenie centrum, instalacjê monitoringu, do pikników. Albo to zrobi± teraz, albo nigdy!

Projekt zazielenienia, forsowany przez Urz±d i popierany przez Radê Mieszkañców (przez Pani± w szczególno¶ci) jest z³y. Bêdzie zagra¿a³ ¿yciu i zdrowiu przebywaj±cych to dzieci.


========================================

Moje komentarze do fotografii:
- brakuje takich zadoleñ jak to przy drodze, tak aby woda deszczowa sobie posta³a w miejscach kontrolowanych
- widaæ po wschodz±cej trawie, jak ró¿nej jako¶ci jest grunt
- widaæ jakiej wysoko¶ci s± obrze¿a, ile dobrej ziemi mo¿na u³o¿yæ (nie za du¿o)
- widaæ ile ¶mieci tkwi w ziemi

01 Muniserwis co móg³ to wygrzeba³ z ziemi i wygrabi³.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 137,06 KB

02 Muniserwis co móg³ to wygrzeba³ z ziemi i wygrabi³.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 138,16 KB

03 Muniserwis co móg³ to wygrzeba³ z ziemi i wygrabi³.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 117,85 KB

04 Muniserwis co móg³ to wygrzeba³ z ziemi i wygrabi³.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 121,04 KB

05 Muniserwis co móg³ to wygrzeba³ z ziemi i wygrabi³.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 141,93 KB

06 Gruz drobny.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 139,36 KB

07 ¦mieci w gruncie.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 137,08 KB

08 ¦mieci w gruncie.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 139,95 KB

09 Gruz w gruncie.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 140,81 KB

10 ¦mieci w gruncie.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 147,61 KB

11 Gruz w gruncie.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 151,43 KB

12 Szk³o.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 155,34 KB

13 Popió³, gruz.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 129,34 KB

14 Popió³, gruz.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 142,31 KB

15 Popió³, gruz.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 133,23 KB

16 Obrze¿a.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 132,19 KB

17 Obrze¿a.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 134,3 KB

18 Obrze¿a.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 142,81 KB

19 Obrze¿a.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 130,49 KB

20 Zadolenie naszego pomys³u.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 134,03 KB

21 Ja³owa ziemia.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 87,29 KB

22 Ró¿ne grunty.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 120,84 KB

23 Ziemia na pod³o¿e.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 123,33 KB

24 Ziemia na pod³o¿e.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2464 raz(y) 128,8 KB

 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 39