Okolic@ Strona G³ówna Okolic@
Forum spo³eczno¶ci lokalnych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Sesja Rady Mieszkañców 27.02.2014
Autor Wiadomo¶æ
OsieckiBogus³aw 

Do³±czy³: 18 Pa¼ 2008
Posty: 754
Sk±d: Radziwie
Wys³any: Pi± Lut 28, 2014 00:07   Sesja Rady Mieszkañców 27.02.2014

Dzisiejsza (wczorajsza) sesja Rady Mieszkañców Osiedla "Radziwie" sprowadza³a siê praktycznie do zaopiniowania projektu zazielenienia parku Gromadzkiego i zaopiniowania koncepcji zagospodarowania Parku przy ulicy Teligi.
Pozostañmy chwilowo przy tym drugim.

Dla przypomnienia. Boiska przy ulicy Teligi, z k±cikiem zabaw dla dzieci, zosta³y wybudowane, osiem lat temu, SPO£ECZNIE, przez mieszkañców Radziwia, g³ównie mieszkaj±cych w pobli¿u Parku oraz przez radziwskie firmy. To by³ nasz pomys³, nasz projekt, nasze wykonanie. Uwa¿am, ¿e jest to najwiêksze osi±gniêcie spo³eczno¶ci radziwskiej w ostatnim 25-leciu! Z zaniedbanego miejsca, gdzie podrzucano popió³ i ros³y krzaki zrobili¶my têtni±ce ¿yciem miejsce dla wszystkich. Za 80.000 z³otych! Przeciêtny "Orlik" kosztuje milion. Doprowadzili¶my do tego, ¿e ca³y ten plac jest gminny (po ¶rodku by³a dzia³ka prywatna).

Koncepcje, a w³a¶ciwie dwie koncepcje, przyniós³ na sesjê, wydrukowane, pan Kominek. On, jako jedyny, móg³ siê z nimi zapoznaæ przed sesj±. Do mnie, mimo, i¿ pani projektantka zna mój adres mailowy i wszyscy zainteresowani wiedz±, ¿e jestem zainteresowany projektem nikt nic nie przes³a³!
Nam pokazano je w trakcie omawiania tego zagadnienia. Pani Przewodnicz±ca stwierdzi³a, ¿e mamy je zaopiniowaæ ju¿ dzisiaj. Pan Robert Czwartek z Urzêdu Miasta, nie potwierdzi³ tej presji czasu. Stwierdzi³em, ¿e potrzebujê jeden lub dwa tygodnie by przyjrzeæ siê koncepcjom i je zaopiniowaæ. Przy kiepskim ¶wietle, wpatrzyæ siê w rysunki cienk± kresk±, rozszyfrowaæ legendê, wyobraziæ sobie jak to jest w terenie, jak to bêdzie wygl±da³o, jak to bêdzie z eksploatacj± i podj±æ odpowiedzialn± decyzjê o inwestycji prawie milionowej, wydawa³o siê niemo¿liwe.
A jednak siê uda³o. Przy odpowiednim wysi³ku umys³owym, po rozwianiu w±tpliwo¶ci czy mówimy o tej samej koncepcji, w drobnym rozgardiaszu, wybrano koncepcjê z "rozszerzonym terenem wrotkarskim".
Temu wysi³kowi umys³owemu i poczuciu odpowiedzialno¶ci podo³ali nie wszyscy. Byli to: Teresa Kijek, Zbigniew Zasada, Bogdan Banach, Zbigniew Nowak, Alicja ¯ó³towska i Tomasz Kominek. Nie podo³ali i wstrzymali siê od g³osu: Grzegorz Bieniek, Bogus³aw Osiecki i Ma³gorzata £akoma.
G³osowano za "koncepcj±, która wysz³a naprzeciw oczekiwaniom mieszkañców", jak podsumowa³a zgrabnie radna Alicja.
Problem w tym, ¿e te oczekiwania, nigdy nie by³y omawiane ani dyskutowane na spotkaniach Rady. Oczekiwania te by³y zawarte tylko w pismach, które ja napisa³em, lub napisali, z mojej intencji mieszkañcy (w sprawie powrotu boiska), a które pani Przewodnicz±ca doszczêtnie skrytykowa³a, przywo³uj±c przy tym moje nazwisko.
To za czym wiêc g³osowa³a Rada i wiêkszo¶æ siê opowiedzia³a?
Strach pomy¶leæ jakie to jeszcze decyzje podejmie w ten sposób nasza Rada?
Jak to bêdzie odebrane na zewn±trz? Czy to jest powa¿ne?
Pozwolê sobie zauwa¿yæ, ¿e zgodnie z wybran± koncepcj±, z tego co obecnie znajduje siê w Parku przy Teligi, zostanie tylko ¶wierk. Mój zreszt±. Reszta bêdzie zburzona.
Tacy jeste¶my bogaci i gospodarni.
Decyzjê, o wyborze koncepcji, podj±³ pan Piotr Tolik, z-ca dyrektora d/s obektów sportowych MZOS, o czym poinformowa³ nas pan Robert Czwartek w pierwszej swojej wypowiedzi. Rada praktycznie popar³a tê decyzjê, BEZ DYSKUSJI. Przepraszam, czê¶æ Rady.
Ostatnio zmieniony przez administrator Pi± Lut 28, 2014 07:26, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 14