Okolic@ Strona G³ówna Okolic@
Forum spo³eczno¶ci lokalnych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ruroci±g tranzytowy ze ¶ciekami z Gór i Ciechomic cz. 3.
Autor Wiadomo¶æ
OsieckiBogus³aw 

Do³±czy³: 18 Pa¼ 2008
Posty: 754
Sk±d: Radziwie
Wys³any: Nie Sty 19, 2014 22:07   Ruroci±g tranzytowy ze ¶ciekami z Gór i Ciechomic cz. 3.

PISMA PISALI TE¯ MIESZKAÑCY INDYWIDUALNIE
SZUKALI¦MY RÓ¯NYCH MATERIA£ÓW NA TEMAT


PISMO MIESZKAÑCA DO WODOCI¡GÓW W SPRAWIE INTERPRETACJI PRZEPISÓW

P³ock, dn. 12.11.2013

Prezes Zarz±du
„WODOCI¡GI P£OCKIE" SP. Z O.O.
ul. Harc. A. Gradowskiego 11 09-402 P³ock

Do wiadomo¶ci
Prezydent Miasta P³ocka
pl. Stary Rynek l 09-400 P³ock

Dotyczy: Tranzytu ¶cieków z Gór i Ciechomic do P³ocka.

Jestem mieszkañcem dzielnicy P³ock - Radziwie. Od paru miesiêcy znana mi jest sprawa ruroci±gu tranzytowego kanalizacji, który w dzielnicy Radziwie ma przebiegaæ miêdzy innymi przez ul. Zielon±. Po analizie dostêpnych mi informacji stwierdzam, ¿e nie jest mo¿liwy przebieg rury kanalizacyjnej przez ul. Zielon± maj±c na uwadze instalacje bêd±ce w ulicy jak i przysz³e, które winny byæ po³o¿one tj. elektryczne, telefoniczne, deszczowe, gazowe, itp.
Maj±c na wzglêdzie obecne i przysz³e instalacje, które winny znale¼æ siê w ulicy uwa¿am, ¿e po³o¿enie ruroci±gu tranzytowego kanalizacji nie spe³ni wymagañ Art. 11f Ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 roku o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg krajowych (Dz. U. z 2008 roku nr 193, poz. 1194 z pó¼niejszymi zmianami).
Art. l1f. 1. Decyzja o zezwoleniu na realizacjê inwestycji drogowej zawiera w szczególno¶ci:
1) wymagania dotycz±ce powi±zania drogi z innymi drogami publicznymi, z okre¶leniem ich kategorii;
2) okre¶lenie linii rozgraniczaj±cych teren;
3) warunki wynikaj±ce z potrzeb ochrony ¶rodowiska, ochrony zabytków i dóbr kultury wspó³czesnej oraz potrzeb obronno¶ci pañstwa;
4) wymagania dotycz±ce ochrony uzasadnionych interesów osób trzecich;
5) zatwierdzenie podzia³u nieruchomo¶ci, o których mowa w art. 12 ust. 1;
6) oznaczenie nieruchomo¶ci lub ich czê¶ci, wed³ug katastru nieruchomo¶ci, które staj± siê w³asno¶ci± skarbu pañstwa;
7) zatwierdzenia projektu budowlanego;
8) w razie potrzeby inne ustalenia dotycz±ce:
a) okre¶lenia szczególnych warunków zabezpieczenia terenu budowy i prowadzenia robót budowlanych,
b) okre¶lenie czasu u¿ytkowania tymczasowych obiektów budowlanych,
c) okre¶lenia terminów rozbiórki istniej±cych obiektów budowlanych nieprzewidzianych do dalszego u¿ytkowania oraz tymczasowych obiektów budowlanych,
d) okre¶lenia szczegó³owych wymagañ dotycz±cych nadzoru na budowie,
e) obowi±zku dokonania przebudowy istniej±cych sieci uzbrojenia terenu,
f) obowi±zku przebudowy dróg innych kategorii,
g) okre¶lenia ograniczeñ w korzystaniu z nieruchomo¶ci dla realizacji obowi±zków, o których mowa w lit. e i f,
h) zezwolenia na wykonanie obowi±zków, o których mowa w lit. e i f.
Ponadto inwestycje powinny spe³niaæ Art. 72, ust. l i 6 ustawy z dnia 3 pa¼dziernika 2008 roku (Dz.U. 199 poz. 1227). Ulica Zielona wymaga przeprojektowania tj. zmiany szeroko¶ci jezdni kosztem chodników.

Jednocze¶nie proszê Pana Prezesa o wyznaczenie i przedstawienia firmy, czasu i miejsca do spraw bie¿±cych kontaktów z mieszkañcami dzielnicy Radziwie - Art. 73 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku kodeks postêpowania administracyjnego oraz Art. 49 (Dz. U. z 2013 roku poz. 267) Art. 73 § l. Strona ma prawo wgl±du w akta sprawy, sporz±dzania z nich notatek, kopii lub odpisów. Prawo to przys³uguje równie¿ po zakoñczeniu postêpowania.

Art. 49. Strony mog± byæ zawiadamiane o decyzjach i innych czynno¶ciach organów administracji publicznej przez obwieszczenie lub w inny zwyczajowo przyjêty w danej miejscowo¶ci sposób publicznego og³aszania, je¿eli przepis szczególny tak stanowi; w tych przypadkach zawiadomienie b±d¼ dorêczenie uwa¿a siê za dokonane po up³ywie czternastu dni od dnia publicznego og³oszenia.

================================

ODPOWIED¬ WODOCI¡GÓW

Projekt pn.: „Uporz±dkowanie gospodarki ¶ciekowej na terenie Miasta P³ocka, etap II"

P³ock 21.11.2013

JRP/MAO/W/541/5843/2013

W nawi±zaniu do Pana pisma z dnia 12.11.2013 r., dotycz±cego przebiegu ruroci±gu t³ocznego z przepompowni Góry do przepompowni Radzi wie, poni¿ej przedstawiamy wyja¶nienia dotycz±ce sprawy:

Na wstêpie pragniemy Pana poinformowaæ, ¿e Zespó³ Uzgodnieñ Dokumentacji Projektowej w Urzêdzie Miasta P³ocka uzgodni³ pozytywnie rozwi±zania projektowe umieszczenia w pasie drogowym w ul. ZieloNej dwóch kana³ów t³ocznych wraz z przebudow± sieci wodoci±gowej. W uzgodnionej dokumentacji technicznej wrysowane zosta³y równie¿ trasy planowanych mediów: kanalizacji deszczowej, gazoci±gu, przebudowa instalacji telefonicznej oraz przebudowa s³upów energetycznych koliduj±cych z projektowanymi ruroci±gami.
Przedsiêwziêcie, które realizuj± „Wodoci±gi P³ockie" Sp. z o.o. polega na budowie kana³u t³ocznego pomiêdzy nowo budowan± przepompowni± ¶cieków w Górach a budowan± przepompowni± ¶cieków Radziwie, likwidacji istniej±cych oczyszczalni Góry i Radziwie oraz budowie kana³u t³ocznego pod dnem Wis³y. Znaczna wiêkszo¶æ ruroci±gów, z uwagi na ³atwo¶æ dostêpu, zosta³a umieszczona w pasach drogowych.
Inwestycja polegaj±ca na budowie kanalizacji nie jest inwestycj± „drogow±", w niektórych przypadkach, przy braku innych mo¿liwo¶ci lokalizuje siê sieci w drogach, ale i wówczas nie ma to nic wspólnego z budow± drogi. Podstawowymi aktami prawnymi przy realizacji inwestycji liniowych polegaj±cych na budowie kanalizacji, jakim jest nasze przedsiêwziêcie, s±:

1.
Ustawa prawo budowlane.
2.
Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
3.
Rozporz±dzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa w sprawie geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu oraz zespo³u uzgadniania dokumentacji projektowej
4.
Normy i przepisy bran¿owe (pozosta³ych gestorów uzbrojenia) dotycz±ce zasad lokalizacji
uzbrojenia w pasie drogowym Ustawa, o której Pan pisze w swoim pi¶mie, jest obowi±zuj±ca przy realizacji inwestycji drogowych, czyli krótko mówi±c budowie dróg publicznych.

Spó³ka nasza nie jest jednostk± zajmuj±c± siê drogami publicznymi. Czynnikiem ³±cz±cym nasze inwestycje z drogami, jest fakt umieszczania ich w pasach drogowych, najczê¶ciej w chodnikach lub poboczach. Je¶li kanalizacja budowana jest w drodze istniej±cej, mamy obowi±zek odtworzenia nawierzchni w zakresie, w jakim prowadzone by³y prace, zgodnie z uzgodnion± i zatwierdzon± przez Miejski Zarz±d Dróg dokumentacj±.
Budowa kana³u t³ocznego wykonana zostanie pod powierzchni± i nie obejmuje swoim zakresem przeprojektowania ulicy Zielonej wraz z poszerzeniem chodnika oraz przebudow± lub budow± pozosta³ej infrastruktury. Zakres, o którym Pan pisze mo¿e byæ realizowany przez zarz±dcê drogi.
Budowa, przebudowa i remonty pasów drogowych wraz z budow± kanalizacji deszczowej s± zadaniem w³asnym gminy i realizuj± je jednostki oraz komórki Urzêdu Miasta do tego wyznaczone, natomiast budowa nowej i przebudowa istniej±cej infrastruktury le¿y po stronie gestorów powy¿szych sieci.
Przepisy art. 72 ust. l i 6 ustawy z dnia 3 pa¼dziernika 2008r. o udostêpnieniu informacji o ¶rodowisku i jego ochronie, udziale spo³eczeñstwa w ochronie ¶rodowiska oraz oceny oddzia³ywania na ¶rodowisko ( Dz. U. 2013.1235.), o których pan pisze bêd± wi±¿±ce przy ubieganiu siê zarz±dcy drogi o pozwolenie na budowê lub przebudowê drogi.

„Wodoci±gi P³ockie" Sp. z o.o. posiadaj± decyzjê o ¶rodowiskowych uwarunkowaniach na
realizacjê przedsiêwziêcia pn. „Uporz±dkowanie gospodarki ¶ciekowej na terenie miasta P³ocka, etap H" wydan± przez Regionalnego Dyrektora Ochrony ¦rodowiska w Warszawie na mocy powy¿szej ustawy. O toku postêpowania przy wydawaniu decyzji ¶rodowiskowej organ wydaj±cy decyzjê oraz organ opiniuj±cy (Prezydent Miasta P³ocka), a tak¿e „Wodoci±gi P³ockie" Sp. z o.o., informowa³y w sposób ogólnie przyjêty, przy liczbie stron postêpowania powy¿ej 20: na tablicach og³oszeñ, na stronach internetowych. Ka¿dy, czyjego interesu prawnego lub obowi±zku dotyczy³o postêpowanie, móg³ sk³adaæ uwagi i wnioski w czasie prowadzonego postêpowania.
Powy¿sza ustawa oraz Kodeks postêpowania administracyjnego nak³adaj± ¶ci¶le okre¶lone obowi±zki w zakresie informacji ¶rodowiskowej dla spo³eczeñstwa oraz informowania stron postêpowania na organ administracji publicznej, którym nie jest Spó³ka, a organ wydaj±cy decyzjê.

Pragniemy podkre¶liæ, ¿e realizacja inwestycji polegaj±cej na „Modernizacji systemu gospodarki ¶ciekowej lewobrze¿nej czê¶ci P³ocka..." w ramach projektu „Uporz±dkowanie gospodarki ¶ciekowej na terenie miasta P³ocka, etap II" przebiega z zachowaniem wszelkich obowi±zuj±cych przepisów, w tym równie¿ ustawy o dostêpie do informacji oraz Kpa.

Prowadzony przez „Wodoci±gi P³ockie" Sp. z o.o. proces inwestycyjny jest jawny. Jest to inwestycja celu publicznego i w razie takiej potrzeby, udostêpnimy posiadane dokumenty do wgl±du.

Otrzymuj±:

1.
Adresat
2.
JRP, TT-a/a
Do wiadomo¶ci
3.
Prezydent Miasta P³ocka za po¶rednictwem Biura Nadzoru W³a¶cicielskiego

=========================

Mój komentarz
Jak Miejski Zarz±d Dróg "grzebie" w drodze, to jest to robota drogowa a jak "grzebi±" Wodoci±gi to ju¿ nie jest. Chyba jednak k³adzenie kanalizacji w pasie drogowym podlega jakim¶ rygorom drogowym?
Informacja na tablicach, w internecie... ³adnie to brzmi.

=========================

[ Dodano: Nie Sty 19, 2014 22:18 ]
ZAPYTANIE MIESZKAÑCA O JEGO PRAWA

PISMO DO URZÊDU MIASTA

Kowalski ......... P³ock, dnia 25 listopada 2013 r.
ul. Zielona xx, 09-401 P³ock


Gmina – Miasto P³ock
Stary Rynek 1
09-400 P³ock
Wydzia³ Strategii Rozwoju Miasta,
Urbanistyki i Architektury


W zwi±zku z tocz±cym siê postêpowaniem prowadzonym przez Wodoci±gi P³ockie sp. z o.o. ul. Harc. A. Gradowskiego 11, 09 - 400 P³ock, maj±cym na celu uzyskanie pozwolenia na budowê ruroci±gu t³ocznego, biegn±cego z przepompowni Góry do przepompowni Radziwie, którego przebieg planowany jest ulicami: Kolejow±, Zielon±, Szkutnicz±, Teligi, So³dka i Pop³aciñsk± do pompowni ¶cieków i dalej oczyszczalni ¶cieków w Maszewie, wnoszê o podanie informacji czy w przedmiotowej sprawie wp³yn±³ do Urzêdu Miasta P³ocka stosowny wniosek oraz mo¿liwo¶ci zapoznania siê z tre¶ci± decyzji zezwalaj±cej na realizacjê opisanej wy¿ej inwestycji (w terminie umo¿liwiaj±cym mi na wniesienie ewentualnego odwo³ania).
Fakt uznania mieszkañców osiedla Radziwie za strony w tocz±cym siê postêpowaniu potwierdzi³a pani Ma³gorzata Hermanowska, pracownik Wodoci±gów P³ockich sp. z o.o., w dniu 14.10.2013r., na spotkaniu z mieszkañcami Radziwia, która poinformowa³a o zapoznaniu stron z planowan± inwestycj± poprzez wywieszenie stosownej informacji na tablicach og³oszeñ i na stronach internetowych.
Informacjê na temat tocz±cego siê postêpowania proszê przes³aæ na adres: Kowalski ......, ul. Zielona xx, 09-401 P³ock.

Z powa¿aniem

Do wiadomo¶ci:
1. Wodoci±gi P³ockie Sp. z o.o.
ul. Harc. A. Gradowskiego 11
09 - 400 P³ock

===========================

ODPOWIED¬ URZÊDU MIASTA

P³ock, dnia .vf... grudnia 2013 roku

WRM-III.6740.2.45.2013.BB


Pan Kowalski

Dotyczy:
pisma z dnia 25 listopada 2013 roku, w sprawie budowy ruroci±gu t³ocznego biegn±cego z przepompowni Góry do przepompowni Radziwie.

W zwi±zku z Pana pismem z dnia 25 listopada 2013 roku (data wp³ywu do tutejszego urzêdu 26 listopada 2013 roku), w sprawie budowy ruroci±gu t³ocznego biegn±cego z przepompowni Góry do przepompowni Radziwie, którego przebieg planowany jest ulicami: Kolejow±, Zielon±, Szkutnicz±, Teligi, So³dka i Pop³aciñsk± do pompowni ¶cieków i dalej do oczyszczalni ¶cieków w Maszewie, informujê i wyja¶niam:

1) do tutejszego organu administracji architektoniczno-budowlanej nie wp³yn±³ jeszcze wniosek o pozwolenie na budowê ruroci±gu t³ocznego, zlokalizowanego w ulicy Zielonej,
wobec powy¿szego tutejszy organ administracji architektoniczno-budowlanej nie mo¿e
zaj±æ stanowiska w powy¿szej sprawie,

2) w momencie kiedy wp³ynie wniosek w sprawie wydania pozwolenia na budowê, tutejszy organ bêdzie móg³ ustaliæ strony w postêpowaniu. Je¿eli okaza³oby siê, ¿e Pan nie jest stron± w postêpowaniu, to organ nie ma obowi±zku informowania o podjêtych
czynno¶ciach w sprawie budowy ruroci±gu t³ocznego,

3) w sprawach zwi±zanych z udzieleniem pozwolenia na budowê stosuje siê art. 28 ust. 2
ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, póz. 1623, z
pó¼niejszymi zmianami), który odmiennie od art. 28 ustawy Kodeks postêpowania administracyjnego okre¶la kr±g stron postêpowania. Wed³ug tego przepisu "Stronami w postêpowaniu w sprawie pozwolenia na budowê s±: inwestor oraz w³a¶ciciele, u¿ytkownicy wieczy¶ci lub zarz±dcy nieruchomo¶ci znajduj±cych siê w obszarze oddzia³ywania obiektu". Mówi±c o obszarze oddzia³ywania obiektu - nale¿y przez to rozumieæ teren wyznaczony w otoczeniu obiektu budowlanego na podstawie przepisów odrêbnych, wprowadzaj±cych zwi±zane z tym obiektem ograniczenia w zagospodarowaniu tego terenu (art. 3 pkt 20 Prawa budowlanego). Art. 28 ust. 2 Prawa budowlanego zawê¿a kr±g stron w postêpowaniu w sprawie pozwolenia na budowê jedynie do wymienionych tam podmiotów, dla których planowana inwestycja mo¿e powodowaæ ograniczenia w zagospodarowaniu ich nieruchomo¶ci, przy czym ograniczenie to, wynikaj±c z przepisów odrêbnych, musi godziæ w konkretne uprawnienia tych podmiotów do zagospodarowania ich nieruchomo¶ci. W relacji do art. 28 Kodeks postêpowania administracyjnego, art. 28 ust. 2 Prawa budowlanego jest przepisem szczególnym stosowanym w sprawie o wydanie pozwolenia na budowê, znacznie zawê¿aj±cym kr±g stron tego postêpowania.

Otrzymuj±:

1.
Pan
2.
WRM-III. a/a
Do wiadomo¶ci:
3.
Wodoci±gi P³ockie Sp. z o.o.
09-402 P³ock, ul. Harc. A. Gradowskiego 11

==================================
Ostatnio zmieniony przez administrator Nie Sty 26, 2014 22:50, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy  
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytañ do SQL: 13